Využitie Cisco Webex Meetings s infraštruktúrou NTI

Spoločnosť Cisco sa vzhľadom na vývoj situácie okolo COVID-19 (korona vírus) rozhodla ponúknuť riešenie Cisco Webex Meetings zadarmo.
Pre individuálnych používateľov je dostupné vo verzii Free Webex na adrese: https://cart.webex.com/sign-up . Kde môžete ihneď po registrácii mailu a overení heslom naplánovať alebo spustiť nové videokonferenčné stretnutie:
webex1


Softvér stačí nainštalovať a zaregistrovať iba pre organizátora videokonferenčného stretnutia, ktorý nasledne rozpošle pozvánky ostatným účastníkom ( ostatní sa vedia pripojiť aj cez prehliadač ). Rozposielanie pozvánok bežiaceho meetingu najdete v rozhraní tu:
webex2


Software Cisco Webex Meetings je v tejto licencii kompatibilný s volaniami na NTI videokonferenčné SIP systémy (Cisco aj Huawei) a pri každej pozvánke na spojenie vytvorené z Webex Meetings sa nachádza okrem tlačidla pre pripojenie do videokonferencie z počítača aj SIP adresa, ktorú je možné vytočíť z hardvérového systému v NTI miestnosti a pripojiť sa do spojenia.
webex3


Vzhľadom na nápor spojení a obmedzené licenčné kapacity odporúčame používať pri spojeniach, kde je viacero pripojených účastníkov iba z notebooku a menší počet fyzických NTI miestností práve hore uvedené riešenie Cisco Webex Meetings a uskutočniť rezervácie v prostredí Webex Meetings namiesto pôvodného NTI kalendára.
V prípade, ak spájate viacero fyzických miestností NTI a iba 1-2 účastníkov pripojených cez notebook, možete naďalej využiť pôvodné riešenie Cisco Webex Teams ( návod na www.nti.sk/spark ) a rezervovať konferenciu štandardným postupom cez kalendár www.nti.sk.